27.12.2016

Na dzisiaj mieliśmy zaplanowane badania RM na 8,40 . Pojechaliśmy do Chorzowa cały czas po drodze zadając sobie pytanie, czy akurat dzisiaj będzie badanie? Na szczęście jak to przysłowie mówi do trzech razy sztuka tak nam się tym razem udało. Jak zwykle przed badaniem Pani anestezjolog musi założyć Wojtkowi wenflon, z czego Rycerz nie jest zadowolony. Potem 40 minut spania i przejażdżka na salę wybudzeń. W zasadzie do tego momentu wszystko było zgodnie z planem. Od poprzedniego badania Rycerzyk po narkozie jest bardzo pobudzony, rozdrażniony i wszystko mu przeszkadza. Tym razem z Panią pielęgniarką musieliśmy go pilnować żeby sobie nie nabił guza, musieliśmy również poczekać dłuższą chwilę żeby podłączyć kroplówkę. Po podaniu kroplówki Wojtek się uspokoił. Wyniki będą w połowie stycznia, my je jednak odbierzemy przy okazji badań USG pod koniec stycznia .      

16.12.2016

Urolog Zabrze ..
Wizyta trochę się przeciągła ponieważ Pan Doktor zaczął przyjmować o godzinę później a dzieci pełna przychodnia. Wojtek doskonale pamiętał naszą poprzednią rozmowę na temat odwiedzenia wystawy klocków LEGO i był troszkę zniecierpliwiony. Pan Doktor powiedział, że USG jest bez zmian więc musimy sami zwracać na to większą uwagę i gdyby coś się działo niepokojącego to mamy się zaraz  pokazać. Na tą chwilę kontrolne USG mamy zrobić za 6 miesięcy i jeżeli nie będzie zmian to u Pana Doktora mamy się pokazać za rok. 

Po wizycie tak jak obiecaliśmy Rycerzykowi pojechaliśmy na wyczekaną przez niego wystawę klocków LEGO w Gliwicach

9.12.2016

Usg Zabrze.  Badanie kontrolne jąderek. Nadal najądrze jest powiększone natomiast w porównaniu do poprzedniego badania sytuacja wygląda podobnie.

Mieliśmy dzisiaj pojechać w drodze powrotnej na wystawę klocków Lego do Gliwic, ale ze względu na późną porę oraz fakt, że za tydzień będziemy na wizycie u Urologa którą mamy znacznie wcześniej i po pertraktacjach z Rycerzem odłożyliśmy to do następnego piątku.        

29.11.2016

Niestety kolejny raz musimy przełożyć Rezonans Magnetyczny. Tym razem nasz termin potrzebny był na pilne badania diagnostyczne dziecka z oddziału Hematologii-Onkologii w Chorzowie. My dość często mamy terminy tzw. oddziałowe wynika to z czasu oczekiwania na RM. Niestety czasami może się zdarzyć tak jak teraz, że termin jest niezbędny dla oddziału i my się z tym liczymy. Następny termin mamy zaraz po Świętach 27.12.2016         

6.10.2016

Hematolog Chorzów ..
Jak zwykle musimy rano wstać żeby dość wcześniej przyjechać do Chorzowa na pobranie krwi. Później musimy poczekać na wyniki i jeszcze swoje odstać do Pani Doktor. Na szczęście wyniki nie odbiegają od tych jakie Wojtek  z reguły ma. No i NSE spadło do „poziomu Wojtka” jak to mówi Pani Doktor. Kontrolne badania USG Wojtek będzie miał w Styczniu natomiast w Listopadzie ma zaplanowany Rezonans Magnetyczny            

26.09.2016

Ortopeda Chorzów.
Jest poprawa, stopy prawie ok. ale ćwiczyć dalej trzeba. Lekarz obejrzał też jego klatkę piersiową i kręgosłup. O ile z kręgosłupem  nie ma większych problemów to w przypadku klatki piersiowej jest mała asymetria. Prawdopodobnie jest to związane z operacjami. Czy wada będzie się pogłębiać, na tą chwilę trudno powiedzieć, natomiast mamy na to zwrócić uwagę rehabilitantom.    

13.09.2016

Wizyta u Psychologa która jest związana z nocnym moczeniem mimo podawanych leków.  
Pani doktor porozmawiała sobie z Wojtkiem i stwierdziła, że jest on miłym pogodnym chłopcem. Jenak ze względu na to co przeszedł  nie mamy się co dziwić. Rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać.