5.06.2016

Dzisiaj od samego rana Wojtek narzekał na ból gardła. Nawet nie za bardzo chciał jeść a w zasadzie to tylko ugryzł kanapkę i napił się troszkę kakao. Po śniadaniu zmierzyliśmy mu temperaturę, miał 37,6, poszliśmy do Pani Doktor, żeby go zbadała. Pani doktor zajrzała do gardła Wojtkowi i powiedziała, że załapał wirusa ( herpanginę ). Zastosowano leczenie objawowe, dostał leki przeciwgorączkowe. Przed południem gorączka wzrosła do 39 stopni. Znowu dostał leki przeciwgorączkowe.
Po 15 tato wyjechał w drogę powrotną do domu, a sytuacja zaczęła się komplikować. W godzinach wieczornych nadal gorączka nie ustępowała i pojawiły się dodatnie objawy oponowe ( podejrzenie aseptycznego zapalenia opon mózgowych). O godzinie 19 gdy tata parkował samochód pod domem, Pani Doktor zadecydowała, że prawdopodobnie będzie trzeba Wojtka przebadać w szpitalu w Kudowie. A więc tata przepakował w domu torbę i z powrotem  wracał do Kudowy.  W godzinach wieczornych Pani doktor po uzgodnieniu z lekarzem dyżurującym w szpitalu w Kłodzku podjęła decyzję o przewiezieniu Rycerza do szpitala.  Ok 22 Wojtek w towarzystwie Pani Doktor ( mama z młodszym bratem została w sanatorium) dotarła do szpitala. Tata miał jeszcze ok 1h jazdy. Po wykonaniu podstawowych badań lekarz który miał dyżur odmówił przyjęcia Wojtka na oddział, mimo usilnych starań Pani Doktor. Pani Doktor przedzwoniła więc na oddział Zakaźny Szpitala we Wrocławiu i uzgodniła przyjęcie Rycerza  na oddział. Tata miał jeszcze jakieś 20 min jazdy kiedy dowiedział się , że czeka go jeszcze wycieczka do Wrocławia. Po przyjeździe na miejsce Pani Doktor już nie było a Lekarz Dyżurujący powiedział, że chce Wojtka wysłać karetką  do Wrocławia ale tata będzie musiał jechać razem z nim w karetce.
Pytanie co z samochodem i jak potem wrócić do Kłodzka ?
Po rozmowie z Lekarzem i Wojtkiem oraz przejrzeniu wyników( po podaniu następnych leków gorączka spadła do 37), zdecydowałem że do Wrocławia pojedziemy samochodem. Na oddziale byliśmy o 1.40 w nocy.

O Wojtek Orłowski

Neuroblastoma
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.