14.03.2017

 

Dzisiaj Wojtek obchodzi swoje 7 urodziny

Dziś są Twoje urodziny, więc się wspólnie pobawimy
Czas na spotkanie z przyjaciółmi I rodzinne świętowanie.
Zanim skosztujemy urodzinowego tortu, złożę Ci życzenia:
Spełnienia marzeń i dużo zdrowia, Szczęścia i radości w życiu,
By miłości Ci nie brakowało I wszystko po Twojej myśli się układało
Wszystkiego najlepszego !

tort urodzinowy

tort urodzinowy

tort urodzinowy

 

 

 

18.02.2017

Po raz kolejny Wojtek został zaproszony na coroczny bal organizowany przez fundację Iskierka. W tym roku Bal był organizowany pod motywem przewodnim ” Wodny Świat „. 
Jak zawsze oprócz dobrej zabawy jest to dla nas okazja żeby spotkać się ze znajomymi.

Dziękujemy za zaproszenie

Bal Iskierkowy 2017

Bal Iskierkowy 2017

14.12.2015

No to od dzisiaj przyjmujemy zakłady czy dzieciątko będzie pod choinkę, w sylwestra czy też po nowym roku 🙂 . Wojtek już się nie może doczekać i ciągle pyta kiedy zobaczy dzidziusia.  W sumie najlepiej by było jak by się pojawił na świecie z początkiem nowego roku ale zobaczymy co będzie.

26.05.2015

Postanowiliśmy, że skoro wyniki są ok to jakoś musimy odreagować ten cały stres jaki nam ostatnio towarzyszył. Wybraliśmy się do zoo we Wrocławia. W sumie to już od jakiegoś czasu planowaliśmy taką wycieczkę ale jakoś się nigdy nie składało. Mimo obaw o pogodę pojechaliśmy i nie żałujemy. Co prawda w drodze cały czas prawie padało ale na miejscu pogoda była idealna do zwiedzania, nie za ciepło nie za zimno i słoneczko wyglądało za chmurek. Rycerzyk był zachwycony wizytą w zoo a zwłaszcza w Afrykarium. W sumie to cały dzień spędziliśmy w zoo i na inne atrakcje zabrakło nam czasu a w zasadzie siły.
Krótka relacja poniżej

14.03.2015

[cryout-multi][cryout-column width=”1/2″]

5 urodziny Wojtka


[/cryout-column]

[cryout-column width=”1/2″]

W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Tobie sercem całym.
Moc uśmiechu i radości,
szczęścia, zdrowia, pomyślności.
Niech w takim dzionku jak ten
wszystkie troski umkną hen
i nie wracają wcale,
to wtedy będzie całkiem wspaniale!
Najlepsze życzenia w Dniu Urodzin!

[/cryout-column][/cryout-multi]

21-29.06.2014

Korzystając z okazji, że Wojtek po operacji czuje się bardzo dobrze i mamy badania przesunięte na początek lipca ( NSE, katecholaminy i rezonans magnetyczny a tydzień później wizyta w Gliwicach gdzie Wojtek miał naświetlania) postanowiliśmy, że Rycerzyk z mamą pojadą na krótkie wakacje do dziadka. Co prawda pogoda nie zapowiada się rewelacyjnie ale przynajmniej Wojtek będzie mógł pobiegać troszkę po podwórku i odetchnąć świeżym powietrzem. Być może uda nam się przejechać kolejką wąskotorową. [cryout-multi][cryout-column width=”1/3″]

Wojtek i parowóz Leon

Wojtek i Leon

 

[/cryout-column] [cryout-column width=”2/3″]

Niestety nie dane nam było przejechać się kolejką tym razem ( w tym roku kolejka kursuje tylko w weekendy ) ale za to Wojtek widział Leona – parowóz. To naprawdę miał szczęście, że go zobaczył ponieważ Leon wyjeżdża z parowozowni tylko „od święta”.                 [/cryout-column]  [/cryout-multi]

26-28.05.2014

W niedzielę zadzwonił do nas Pan Michał z Fundacji Iskierka z zapytaniem czy nie chcielibyśmy pojechać na trzydniowy wyjazd do Ustronia. Ze względów zdrowotnych nie może wyjechać kilkoro dzieci więc dzwonią z zapytaniem czy ktoś chciałby pojechać. Pojechaliśmy – pomimo pogody która nas nie rozpieszczała cały wyjazd okazał się fantastycznym pomysłem. Oprócz warsztatów zorganizowanych przez Fundację Iskierka, dzieci miały okazję pobawić się z pieskiem który tresowany jest pod kontem dogoterapii. Jedną z atrakcji było lepienie klusek śląskich z Królem Julianem któremu w serialu użyczył głosu aktor Jarosław Boberek. Kluski zostały podane na obiad i całkiem nieźle smakowały. Jedną z atrakcji był również basen z którego Wojtuś mógł nareszcie skorzystać.

15.05.2014

Dzisiaj rozmawialiśmy telefonicznie z Panią doktor prowadzącą Wojtka, po konsultacji z Panią Ordynator podjęto decyzję o przełożeniu badania MiBG na później. Teoretycznie badanie zostanie wykonane po roku od zakończenia leczenia, chyba że będą inne przesłanki do wykonania tego badania. Najbliższe badania Rycerzyk ma zaplanowane na początek czerwca ( RM i katecholaminy oraz NSE)

____________________________________________________________________________________________________________________

Tydzień temu  zadzwonili do nas z komisariatu w Chorzowie w sprawie skradzionych telefonów. Jak się na miejscu okazało, Policja odzyskała oba skradzione telefony. Niestety jeden z nich jest w stanie fatalnym. Pan aspirant prowadzący sprawę potwierdził, że osoba która „pożyczyła” sobie telefony była w tym samym czasie co my z dzieckiem na oddziale. Tak jak przypuszczliśmy, nie zrobił tego nikt z zewnątrz, ale to nie jest pocieszające, niestety. Czekamy na postanowienie prokuratury. Szkoda tylko tych zdjęć Wojtka które były w telefonach.

19.04.2014

 

[cryout-multi][cryout-column width=”1/3″]Wielkiej Nocy czas nadchodzi, cały dzień się każdy głodzi, by móc jutro o poranku,siąść za stołem przy śniadanku. Zjeść kosz cały z jajeczkami, zającami i kaczkami. A już następnego ranka,wiadrem wody zlać baranka.

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

[/cryout-column]

[cryout-column width=”1/3″]

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

[/cryout-column]

[cryout-column width=”1/3″]

Wesołego królika co po stole bryka, spokoju świętego i czasu wolnego,
życia zabawnego w jaja bogatego
i w ogóle wszystkiego kurczę najlepszego!

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

[/cryout-column]

 

 

12.04.2014

Wczoraj zadzwonił do nas Pan Tomek z Fundacji „Mam Marzenie”. Zaprosił nas wraz z Wojtkiem na otwarcie nowego biura w Wodzisławiu Śl. Powiedział że udało im się spełnić marzenie Wojtka. Wojtka do fundacji zgłosiliśmy już dość dawno ale Fundacja ma jedną zasadę, że to dziecko ma wyrazić swoje marzenie. Za pierwszym razem 07.2013r   kiedy Wojtek był w domu były Panie z fundacji z „lodołamaczem” ( Wojtek dostał w prezencie wóz strażacki ) ale wtedy nie chciał nic powiedzieć tylko zaczął bawić się „lodołamaczem”. Za drugim razem był u Wojtka min Pan Tomek. Wojtek zebrał się na odwagę i wyznał iż marzy o kolejce elektrycznej koniecznie czerwonej.  Oczywiście nic nie mówiliśmy Wojtkowi tylko, że jedziemy do Pana Tomka. Na miejscu Panowie z Fundacji min Pan Tomek wręczyli Wojtkowi jego „marzenie”, pełne zaskoczenie. Mimo pewnej nieśmiałości Wojtek rozpakował „prezent” – wyraz twarzy, radość w oczach – bezcenne 🙂 . Po pierwszej euforii zaraz chciał jechać do domu rozkładać kolejkę. A tu nadal niespodzianki. Jak się okazało marzenie Wojtka było 500 marzeniem spełnionym na Śląsku i z tej okazji był również tort. Niestety ze względu na badania Wojtek nie mógł spróbować tych słodkości. Przy okazji Wojtek przecierał szlaki w telewizji ( co prawda regionalnej ), razem z mamą udzielali wywiadu. Jak wróciliśmy do domu to od razu zaczął rozkładać kolejkę i bawił się do późna. Nie chciał iść spać, a wręcz stwierdził, że on śpi obok kolejki.

Chcielibyśmy podziękować anonimowemu darczyńcy za spełnienie marzenia Wojtka

 

14.03.2014

Dzisiaj Nasz Skarbuś – Dzielny Rycerzyk –

obchodzi 4 urodzimy. A więc chórem  zaśpiewajmy :

mam_4_lata

STO lat Sto Lat Niech żyje Żyje Rycerz nam

Najlepsze życzonka,

wielkiego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka,

szczęścia dużego jak smok,

pomyślności na kolejny życia rok
i miłości, bo ona dostarczy Ci radości.