O Wojtek Orłowski

Neuroblastoma

19.04.2017

Wizyta u Profesora.
Niestety po ostatnich badaniach USG okazało się, że najądrze po lewej stronie się powiększyło i to znacznie. Po informacji o rezonansie który Wojtek ma mieć zrobiony w maju Pan profesor postanowił przedzwonić do Pani Hematolog. Po rozmowie telefonicznej uzgodnili, że najbliższe badanie RM zostanie poszerzone o badanie ( obraz ) jąderek Rycerzyka. Na tą chwilę nie wiadomo co to do końca jest ani dlaczego doszło do powiększenia najądrza. Niestety musimy poczekać do badania a w zasadzie do opisu tego badania i wtedy zobaczymy co będziemy dalej robić. W każdym bądź razie ze względu na wyjazd w czerwcu do Kudowy, mamy się umówić do Profesora na przełomie czerwca / lipca. Termin ustalimy telefonicznie.   
A więc teraz będziemy z niepokojem czekali na to badanie 🙁

 

27.03.2017

Dzisiaj zadzwoniliśmy do Chorzowa, żeby umówić Wojtka do Pana Profesora. Ustaliliśmy, że 12.04.2017 Wojtek będzie miał wykonane badanie USG jąderek, natomiast  na 19.04.2017 zaplanowaliśmy wizytę u Pana Profesora. Jedynie musimy poprosić naszą panią Hematolog o wypisanie skierowania oraz ustalenie godziny badanie na Oddziale Chirurgii, ponieważ termin mamy oddziałowy.  

20.03.2017

Ze względu na ukończenie przez Wojtka 7 lat musieliśmy zmienić ośrodek rehabilitacyjny. W poprzednim rehabilitują dzieci ale tylko do 7 roku życia. W nowym ośrodku dwóch rehabilitantów obejrzało Rycerzyka i potwierdzili dotychczasowe diagnozy tzn. nadal musimy pracować nad wadą postawy , obniżonym napięciem mięśniowym ale również stwierdzili u Wojtka lekką skoliozę.  

14.03.2017

 

Dzisiaj Wojtek obchodzi swoje 7 urodziny

Dziś są Twoje urodziny, więc się wspólnie pobawimy
Czas na spotkanie z przyjaciółmi I rodzinne świętowanie.
Zanim skosztujemy urodzinowego tortu, złożę Ci życzenia:
Spełnienia marzeń i dużo zdrowia, Szczęścia i radości w życiu,
By miłości Ci nie brakowało I wszystko po Twojej myśli się układało
Wszystkiego najlepszego !

tort urodzinowy

tort urodzinowy

tort urodzinowy

 

 

 

18.02.2017

Po raz kolejny Wojtek został zaproszony na coroczny bal organizowany przez fundację Iskierka. W tym roku Bal był organizowany pod motywem przewodnim ” Wodny Świat „. 
Jak zawsze oprócz dobrej zabawy jest to dla nas okazja żeby spotkać się ze znajomymi.

Dziękujemy za zaproszenie

Bal Iskierkowy 2017

Bal Iskierkowy 2017

14.02.2017

Na dzisiejszej wizycie u Nefrologa Pani Doktor troszkę na nas naburczała, ponieważ nie do końca zastosowaliśmy się do jej zaleceń. Ogólnie wyniki Wojtka nie dają na razie podstaw do niepokoju. Kolejna wizyta za 6-mc.     

Dzisiaj również odebraliśmy wyniki badań NSE – wynik 22,32 . A więc wracamy do normy Wojtka 🙂 która oscyluje w granicach 25 ( norma 16 )

 

31.01.2017

Wizyta u Hematologa. Tym razem nie musieliśmy wstawać wcześniej żeby jechać najpierw na pobranie krwi, ponieważ przy wcześniejszej wizycie byliśmy na pobraniu krwi. Tak więc dzisiaj odebraliśmy wyniki z wyjątkiem NSE na wynik którego musimy poczekać jakieś 1,5 tygodnia. Do ogólnych wyników Wojtka Pani Doktor nie miała zastrzeżeń. Pytaliśmy również o torbiel która została opisana na RM. Pani Doktor nas uspokoiła, że w obrazie RM zupełnie inaczej wygląda obraz guza niż torbieli.       

26.01.2017

Dzisiaj Wojtek miał kolejne USG jamy brzusznej w Chorzowie.  Poza kilkoma powiększonymi węzłami chłonnymi wszystko jest ok.

Dzisiaj również odebraliśmy wyniki badań MR. Ogólnie wyniki są porównywalne z poprzednim badaniem, jednakże nadal na prawej kości biodrowej znajduje się „zmiana torbielowata”- stan stabilny. W zasadzie co jakiś czas w opisie jest informacja o tej zmianie. Jak na razie nie ulega ona zmianie.   

 

27.12.2016

Na dzisiaj mieliśmy zaplanowane badania RM na 8,40 . Pojechaliśmy do Chorzowa cały czas po drodze zadając sobie pytanie, czy akurat dzisiaj będzie badanie? Na szczęście jak to przysłowie mówi do trzech razy sztuka tak nam się tym razem udało. Jak zwykle przed badaniem Pani anestezjolog musi założyć Wojtkowi wenflon, z czego Rycerz nie jest zadowolony. Potem 40 minut spania i przejażdżka na salę wybudzeń. W zasadzie do tego momentu wszystko było zgodnie z planem. Od poprzedniego badania Rycerzyk po narkozie jest bardzo pobudzony, rozdrażniony i wszystko mu przeszkadza. Tym razem z Panią pielęgniarką musieliśmy go pilnować żeby sobie nie nabił guza, musieliśmy również poczekać dłuższą chwilę żeby podłączyć kroplówkę. Po podaniu kroplówki Wojtek się uspokoił. Wyniki będą w połowie stycznia, my je jednak odbierzemy przy okazji badań USG pod koniec stycznia .